Eğitim

Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı,  ilköğretim ve lise düzeyinde okullar ile öğrenci yurtları yaptırarak, gelecekte söz sahibi olabilecek ve manevi değerlere sahip çıkabilecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunma gayretiyle eğitim ve öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerini destekleyici imkanlar sunmaktadır. Vakıf amaçları doğrultusunda Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı tarafından ilköğretim okulu, lise ve engelli öğrenciler için özel eğitim ve iş uygulama okulları yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Zehra - Asım Ülker Anadolu Lisesi 1983 yılında  İstanbul ili, Ümraniye ilçesinde yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Sıdıka Doğruöz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) 1996 yılında İstanbul ili, Ümraniye ilçesinde yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Zehra Ülker İlkokulu 2000 yılında İstanbul ili, Ümraniye ilçesinde yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu 2002 yılında İstanbul ili, Ümraniye ilçesinde yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Çamlıca Vakfı Güngören Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi(Okulu) 2017 yılında İstanbul ili, Güngören ilçesinde yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir.

Burs

Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı bursları her eğitim-öğretim döneminde 9 ay süresince ödenmektedir. Üniversite ve bölüm ayrımı yapılmaksızın;

  • Yetim,Öksüz ve Şehit Çocuklarına
  • Fiziki ve Zihni engellilere,
  • Üstün kabiliyetli ve/veya özel yetenekli öğrencilere,
  • Üniversiteye ilk defa kayıt olanlara,
  • Ara sınıfta eğitim görüp zayıf dersleri olmayan  başarılı öğrencilere,
  • Maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere,

vakfımızın burs yönetmeliğine göre burs verilmektedir. Herhangi bir hizmet mecburiyeti ve geri ödeme yükümlülüğü yoktur.