Camiler

Ümraniye Asım Ülker Cami

1993 yılında vakfımız tarafından yaptırılarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilen cami, 560m2 kapalı alan, 2 lojman, şadırvan ve müştemilatıyla 500 kişiye ibadet imkanı sağlamaktadır.

Kısıklı Asım Ülker Cami

1984 yılında yapımına başlanarak 1986 yılında hizmete açılan cami, daha sonra bölge halkının ihtiyaçlarına karşılık verebilmek amacıyla ilgili tadilatlar yapılarak yenilenmiş ve 2011 yılında şuanki haliyle hizmete sunulmuştur.
Cami, 900 m2 alanda, şadırvan ve avlusuyla 600 kişiye ibadet imkanı sağlamaktadır.

Korbek Cami - Kırım

Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı tarafından 2013 yılında Kırım’da yaptırılan cami, sürgünden önce bu yerde bulunan ve daha sonra yıkılan Körbek Cami'nin yerine inşa edildi.

500 kişiye ibadet imkanı sağlanan Korbek Cami’nin kündekari kapıları, ahşap minberi, mihrabı, altın varakları ve çıtakari tavanları Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapıldı. Caminin iç dekorasyon malzemeleri; Kütahya’da özel olarak yaptırılan Çiniler, Kubbe ve Kuşak Naht yazıları ve Tezhipler Türkiye’den gönderildi. Caminin içindeki Naht yazıları ünlü hattat Hüseyin Kutlu tarafından yazıldı. Mermer işçiliği Türkiye’den giden mermer ustaları tarafından yapıldı.

Cami; giriş kat (yemekhane, medrese, gasilhane gibi odalardan), 1. kat (ibadet alanı, dersliklerden ) ve bayanlar için mahfil katından oluşuyor.

Albay Niyazi Bey Cami - Arnavutluk

Vakıfmız tarafıdan Arnavutluk’un Delvina şehrine yaptırılan cami 2016 yılında ibadete açılmıştır. Cami, 500 m2 arsa alanına sahip olup, son cemaat yeri, kadınlar mahfili, şadırvan bölümlerinden oluşur. 500 kişiye ibadet imkanı sağlar.

Albay Niyazi Bey Camisinin tek minaresi vardır. Cami kagir yapı özelliği taşır. Duvarları taş duvar, tavan kaplama ahşap olup, Türkiye'den götürülen süslemeler, Hattat Hüseyin Kutlu ve Naht Sanatı ustası Süleyman Sırrı Şenol imzalıdır.